اولین اطلاعات از لیفان X70؛ محصول آینده گروه کرمان خودرو

در سال ۲۰۰۵ میلادی بود که گروه خودروسازی لیفان کار خود رو به طور جدی شروع کرد. درست ده سال بعد و در سال ۲۰۱۵ میلادی این شرکت در نمایشگاه خودرویی شانگهای که در آوریل هر سال برگزار می شه از شاسی بلندی دیگه با نام لیفان X70 رونمایی کرد. لیفان X70 از دید ابعاد در میان دو محصول دیگه شرکت لیفان یعنی لیفان X60 و لیفان X80 قرار داشت.

لیفان X70

شرکت خودروسازان بم از زیر مجموعه شرکتای گروه کرمان خودرو که به عنوان نماینده جدید لیفان در ایران شناخته می شه، چند وقتیه که نمونه های اولیه لیفان X70 رو به کشور آورده و الان، تعدادی از این کراس اوور چینی در گمرک پیام هستن.

انگار این خودروها هم مانند بقیه خودروهای دیگه در انتظار گذروندن مراحل ترخیص هستن. درسته که خودروسازان بم لیفان X70 رو به صورت نمونه وارد کشور کرده و به طور کامل مشخصه در صورت موفقیت آمیز بودن تستای فنی و تطبیق، این خودروی کراس اوور وارد خط تولید این شرکت می شه.

الان خودروسازان بم تولید لیفان ۸۲۰ رو رو دوش داره و قراره که بزودی کالاهایی چون لیفان X50، لیفان X60، لیفان X70، لیفان X7 و… رو به سبد فروش خود اضافه کنه.

در نسخه اولیه که در نمایشگاه شانگهای رونمایی شد این خودرو شباهت زیادی به رنج روور اووک داشت و بعد از انتقادهای فراوون تغییراتی رو بر خود دید که باعث شد این شباهت کمی کمتر به چشم بیاد. طراحان لیفان تموم تلاش خود رو کردن تا با قرار دادن گلگیرهای بزرگ و خطوط فراوون این حس رو به بیننده بدن که لیفان X70 (لیفان Maiwei) یه خودروی خشن، تهاجمی و عضلانیه.

بعضی احتمال میدن که نمونه های وارد شده از X70، در نمایشگاه خودروی تهران ۹۷ رونمایی شن و مشتریان این دسته از خودروها، بتونن در این اتفاق خودرویی با محصول جدید لیفان و خودروسازان بم آشنا شن.

مشخصات فنی لیفان X70

لیفان X70 خودروییه کراس اوور و چینی که به پیشرانه دو لیتری تنفس طبیعى با قدرت ۱۴۵ اسب بخار و گشتاور ۱۸۵ نیوتن متر مجهزه. توان این پیشرانه از راه یه جعبه دنده خودکار CVT به چرخای جلوی X70 منتقل می شه.

وجود امکاناتی مثل سانروف، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی، سیستم تهویه خودکار، کروز کنترل، سنسور نور، دوربین و سنسور پارک عقب، تریم داخلی چرم مصنوعی، سامانه کنترل پایداری و… باعث می شه که با در نظر گرفتن پیشرانه و مشخصات فنی لیفان X70، این خودروی کراس اوور حریف جدی mvm X33S شناخته شه.

همونطور که مشاهده می کنین، مشخصات فنی این خودرو شباهت زیادی به نزدیک ترین حریف، یعنی چری تیگو۵ داره و خیلی راحت می تونه این محصول با سابقه چری رو، در صورت عرضه با قیمت مناسب و امکانات راضی کننده به رقابت بکشه.

پس میشه توقع داشت که خودروسازان بم با داخلی سازی حداقلی واسه این خودرو، بتونه کراس اوور جدید لیفان رو با قیمتی کمتر از ۲۰۰ میلیون تومن وارد بازار کنه. درسته که این خودرو توانایی فنی خاصی نداره و در بحث امکانات رفاهی و ایمنی جدا نسبت به رقبای هم قیمت ظاهر نمی شه.

قیمت احتمالی لیفان X70

بم خودرو هنوز اطلاعات خاصی در مورد قیمت پایانی لیفان X70 رو منتشر نکرده اما با در نظر گرفتن قیمت فعلی لیفان X60 میشه حدس زد که لیفان X70 شاید در محدوده قیمتی ۱۸۰ الی ۲۰۰ میلیون تومن روونه بازار می شه و اینجوری می تونه به رقیبی واسه MVM X33 و چری تیگو ۵ یا هایما S5 مبدل شه.