با برترین اپلیکیشن های دارای طراحی متریال به انتخاب گوگل آشنا شوید

گوگل ساعاتی پیش برندگان جوایز دومین دوره از Material Design Awards رو اعلام کرد. در این اتفاق که به طور هرساله برگزار می شه، گوگل پنج اپلیکیشنی که واسه ساخت به بهترین شکل المانای زبون طراحی متریال رو استفاده کردن، انتخاب می کنه.

برندگان در پنج دسته انتخاب می شن که هر یک نمایان گر جنبه های جور واجور زبون طراحی متریال هستن. ملاک گوگل واسه این انتخابا فقط جلوه های چشمی نیس، بلکه مفاهیم ایدئولوژیک رو هم در نظر میگیره.

در ادامه با پنج اپلیکیشن برتر متریال دیزاین سال ۲۰۱۶ به انتخاب گوگل آشنا میشیم:

Asana: Team Tasks & Projects ساخته Asana, Inc

انتخاب به خاطر بهترین معرفی برند

آسانا اپلیکیشنیه واسه افزایش همکاری و بهره وری در پروژه های تیمی، همونجوریکه تک تک اعضا روی هدف پایانی خود هم متمرکز باشن. گوگل باور داره آسانا وسیله بسیار قدرتمندیه که عوضش غرق کردن اعضای تیم در وظایف زیاد، می تونه اونا رو به بخشای کوچیک تقسیم کرده و میان اعضا پخش کنه تا با ایجاد یه تعامل خوب پیشبرد پروژه ها آسون تر شه.

دانلود 

Fabulous – Motivate Me! ساخته TheFabulous

انتخاب به خاطر رابط کاربری قشنگتر و درگیر کننده

Fabulous ابزاریست که واسه داشتن زندگی بهتر به شما انگیزه میده. دلیل انتخاب اون به وسیله گوگل هم بیشتر از هدف، رابط کاربری رنگارنگ، انیمیشنای زنده و راهنماییای صوتی جذابش بوده.

این اپلیکیشن که با شعار "مربی شادمانی" به پلی استور پا گذاشته، تلاش می کنه تا در شرایط سخت زندگی شما رو واسه انتخاب تصمیمات درست و پیش گرفتن عادتای مثبت تشویق کنه. قابلیتای غنی و محیط دوستانه این اپلیکیشن باعث شده تا کاربر رابطه بسیار خوبی با اون برقرار کرده و درگیر اون شه؛ دلیلی که موجب برگزیده شدنش به وسیله گوگل بوده.

دانلود 

C Channel ساخته C Channel Corporation

انتخاب به خاطر ناوبری خلاقانه

C Channel به خاطر رابط کاربری ساده و در عین حال روان و درگیرکننده اش به وسیله گوگل برگزیده شده. این اپلیکیشن که در دو نسخه ژاپنی و تایلندی منتشر شده، شامل یه سری از ویدئوهاست که در موضوعاتی چون مد و لباس، تغذیه و … پیشنهادایی واسه ارتقای سبک زندگی به کاربر ارائه می کنن. مهم ترین دلیل انتخاب C Channel، سیستم ناوبری خلاقانه ای بوده که واسه جستجو در محتوای خود ارائه کرده.

دانلود (نسخه ژاپنی | نسخه تایلندی)

Kitchen Stories  ساخته Kitchen Stories

انتخاب به خاطر بهترین طرح بندی

Kitchen Stories یه کتاب آشپزی مجازیست که موفق شده با طرح بندی و جداسازی عالی محتوایش در نمایشگرهای جور واجور، تجربه کاربری بسیار خوبی واسه علاقه مندان به آشپزی جفت و جور کنه. رابط کاربری به دور از بی نظمی و فکر شده Kitchen Stories دلیل شده که از طرف گوگل به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشنای استفاده کننده از زبون طراحی متریال انتخاب شه.

دانلود

Airbnb ساخته Airbnb, Inc

انتخاب به خاطر بیشترین کارایی

Airbnb اپلیکیشنیه که به وقت کاربرانش احترام میذاره. به خاطر همین گوگل به خاطر طراحی ساده و قابل درک، اما در عین حال مهم این اپلیکیشن که خیلی راحت امکان جستجو و رزرو هتل و رابطه با گردانندگان اونا رو واسه کاربر آماده می کنه، اونو برنده جایزه بهترین اپلیکیشن متریال دیزاین به خاطر بیشترین کارایی اعلام کرده.

دانلود