تشخیص گیاهان با PictureThis؛ اپلیکیشنی برای شناخت گل‌ها و درختان

کم کم به نوروز و روزای گشت و گذار در طبیعت نزدیک میشیم و این یعنی باید انتظار دیدن گل و گیاهان بیشتری نسبت به فصل سرما داشته باشیم. اما چقدر این گیاهان رو می شناسیم؟ اگه جزو افراد علاقه مند به پرورش گل و گیاه باشین، یقینا تشخیص گیاهان و روش افزایش و مراقبت از اونا اهمیت زیادی براتون داره.

دقت تشخیص اپلیکیشن به %۹۸ درصد می رسه

حالا خوبیش اینه تلفنای هوشمند، روشای زیادی واسه تشخیص گیاهان پیش پاتون گذاشته ان که شاید محبوب ترین اونا به کار گیری جستجوی برعکس گوگل باشه. با این وجود در به کار گیری این روش جزئیات زیادی بدست فراموشی سپرده می شه و به همین خاطره که بعضی پیشرفت دهندگان، به فکر ساخت اپلیکیشنایی واسه تشخیص گیاهان افتادن.

از بین اجناس موجود، PictureThis مدتیه که در گوگل پلی و اپ استور به خاطر تشخیصای دقیقش طرفدارانی واسه خود دست و پا کرده؛ اپلیکیشنی که از راه گرفتن عکس و تطبیق اون با مجموعه داخلی، می تونه نام گیاهان و مشخصات مهم گیاهشناسی اونا رو براتون بازگو کنه.

اپلیکیشن رابط کاربری دلنشین و ساده ای داره و تشخیص گیاهان رو به آسونی و به سرعت براتون انجام میده.

اپلیکیشنایی که خدمات براساس هوش مصنوعی ارائه می کنن، معمولا رایگان نیستن و PictureThis هم از این قائده مسثتنی نیس. با نصب اپ شما با یه محصول فریمیوم (رایگان با پرداخت درون برنامه ای) مواجه میشین که واسه یه مدت مشخص، راهکارهایی واسه ادامه استفاده رایگان پیش روتون قرار داده. بدین صورت که با اشتراک گذاری اپلیکیشن و تماشای روزانه ویدیوهای تبلیغاتی می تونین به استفاده خود ادامه بدین.

PictureThis می تونه با تکیه بر عکس یه گیاه (گل، درختچه و درخت) اونو براتون تشخیص بده. روند تشخیص براساس هوش مصنوعی انجام می شه و به ادعای سازندگان اپلیکیشن، دقت این کار واسه بیشتر از ۱۰ هزار گونه گیاهی به %۹۸ درصد می رسه. فوق العاده س، اما به شرط اینکه بدونین چیجوری و تحت چه شرایطی و از چه گیاهی عکس بگیرین.

اپلیکیشن در تشخیص گیاهان گلدار کارکرد مطلوبی داره

اپلیکیشن در تشخیص گیاهان گلدار، کارکرد بسیار خوبی به نمایش میذاره که تماشاگر مثالش رو می تونین در اسکرین شاتای پایین و تشخیص دقیق این گل آنتوریُم قشنگتر ببینین. در واقع هر چقدر گیاهی که جستجو می کنین، مشهورتر بوده و اجزای متمایزتری داشته باشه تشخیص اونم واسه اپلیکیشن راحت تره. اما واسه گیاهان برگی که تشخیص فقط بر مبنای برگ اتفاق میفته، با شرایط متفاوتی روبرو میشین.

PictureThis در اولین امتحان، تونست به سرعت این گل آنتوریُم قشنگتر رو تشخیص بده.

مثلا در مورد یه درخت، باید حتما تصویری از برگ اون پشت زمینه ای ساده بگیرین تا هوش مصنوعی PictureThis واسه تشخیص خیلی به زحمت نیفتد و یافته های مرتبطی رو به شما ارائه دهد. اما در کل و در مقایسه با اپلیکیشنای مشابه، به قطع و یقین میشه گفت که PictureThis کارکرد مطلوب تری به نمایش میذاره.

با تشخیص هر گیاه، می تونین به اطلاعاتی مثل اسم علمی، جنس و گونه و خونواده و یه سری اطلاعات عمومی مثل موارد استفاده و روش کشت و نگهداری و افزایش اونا برسین که ارزش PictureThis به عنوان یه محصول آموزشی رو بالا می برن؛ خصوصا واسه دانشجویان رشته کشاورزی و محیط زیست که اطلاعات این اپ می تونه براشون خیلی کاربرد داشته باشه.

PictureThis دارای یه بخش اکسپلور اختصاصی هم هست

اما تواناییای دیگه PictureThis هم به نوبه خود باحال هستن. درست مثل اینستاگرام، این اپلیکیشن هم یه بخش اکسپلور اختصاصی داره که در اون تصاویر آپلود شده کاربران اپلیکیشن در سراسر دنیا رو می تونین ببینین. نکته عالی اینکه امکان جستجو میون این تصاویر هم هست و اگه اسم لاتین گیاه مورد علاقه تون رو بدونین، می تونین اسمش رو در اپ جستجو کنین تا ببینین مردم کدوم کشور زیباترین گیاه رو پرورش دادن.

بخش اکسپلور جاییست که می تونین تصاویر بقیه کاربران اپلیکیشن از سراسر دنیا رو ببینین.

در واقع بخش اکسپلور، جنبه اجتماعی PictureThis رو به نمایش میذاره که محیطی واسه تعامل و کسب اطلاع علاقه مندان به پرورش گل و گیاه جفت و جور کرده و طبیعتا واسه بعضی کاربران می تونه جذابیتای خاص خودشو داشته باشه.

در تکمیل امکانات خاص علاقه مندان به پرورش گل و گیاه، PictureThis تواناییای خوبی مثل راهنمای مراقبت از گیاهان و یادآور آبیاری رو هم ارائه می کنه که شما رو از نصب اپلیکیشنای جداگونه بی نیاز می کنن. در کل، اگه تشخیص گیاهان براتون مهمه و دوست دارین با روشای مراقبت و افزایش اونا آشنا شید دانلود و نصب این اپلیکیشن رو به شما پیشنهاد می کنیم.

دوباره به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که PictureThis در نسخه رایگان، واسه تشخیص گیاهان محدودیت داره که می تونین با مشاهده تبلیغات ویدیویی و معرفی اپلیکیشن به بقیه، این محدودیت رو از سر راه خود وردارین.

از دست ندین:

جعبه وسیله: شش اپلیکیشن کاربردی واسه علاقه مندان به پرورش گل و گیاه

PictureThis

  • PictureThis
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Glority Software Limited
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۷۷٫۴ / ۱۸٫۵ مگابایت

دانلود