دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

و حرم مطهر حضرت معصومه (س) مسلم گردید. تا این مرحله ساخت شهر کماکان به صورت تک هسته ای بوده می باشد.

مراکز حکومتی:

مراکز حکومتی و به طور مشخص ادارات، عمدتا در مرکز شهر(با همان تعریف مرکز گسترده) و اطراف حرم مطهر و خیابان امام را داشته و به صورت پراکنده نیز مراکزی همچون راه آهن در نقاط دیگر شهر قرار داشته اند.

مراکز مذهبی:

شهر قم دارای موقعیت خاص مذهبی می باشد. هسته اولیه شهر بتدریج مرکزیت خود را به نفع حرم مطهر از دست داده می باشد. علاوه بر ان وجود حوزه علمیه نیز بر این بخش از عملکرد افزوده می باشد. به طور طبیعی مسجد جامع شهر در مرکز قدیمی شهر قرار دارد و حوزه علمیه و حرم مطهر و مسجد امام حسن(ع) نیز در یک محل گسترده واقع می باشند. علاوه بر آن تعداد قابل توجهی از مراکز مذهبی دیگر نیز هر یک به نوعی در پیرامون حرم مطهر جای گرفته اند.

خیابانها:

قم از نظر شبکه خیابانها تلفیقی ازحالت شعاعی و شطرنجی ناقص بوده می باشد. و تا قبل از تدوین طرح بیشتر گسترش شهر درکناره ورودی های شهر شکل گرفته که طبیعتا هر چه ورودی از قوت بیشتری برخوردار بوده می باشد میزان گسترش نیز افزایش یافته می باشد.

4- 3- توپوگرافی استان قم

استان قم  به طور  متوسط930 متر از سطح دریا  ارتفاع دارد که در پست ترین نقطه حاشیه کویر800 متر و در بلند ترین نقطه کوهستانی به3330 متر (کوه ولیجا) می‏رسد.شهرستان قم در  ارتفاعی  بین 800 متر در حاشیه  کویر تا 1300 متر در مناطق کوهستانی از سطح دریا قرار دارد. شهر قم بین 830 متر تا 950 متر از سطح  دریا  واقع شده  می باشد و کوه تخت سرحوض در بخش کهک با ارتفاع 3293 متر بلند ترین نقطه منطقه می‏باشد.

 

4- 4- اقلیم

استان قم با توچه به اختلاف زیاد ارتقاع (از 800 تا 3330 متر) از سطح دریا داراى اقلیم هاى متفاوت و متنوعى می‏باشد که عبارتند از:

– اقلیم گرم و خشک stepic)): این اقلیم وسعتى به مساحت 929200 هکتار که تقریبا 10/82 درصد مشاحت استان را شامل مى گردد و داراى شاخص خشکى 10-5 می‏باشد.

– اقلیم نیمه خشک (sub stepic): وسعت این اقلیم 142600 هکتار بوده که 6/12 درصد از مساحت استان را شامل می‏گردد و داراى شاخص خشکى بین 20-10 می‏باشد.

– اقلیم مدیترانه Mediterranean)): وسعت این اقلیم 45800 هکتار بوده که 4 درصد از مساحت استان را شامل می‏گردد. شاخص خشکى آن بین 24-20 می‏باشد.

نواحى دشتى

این نواحى بیشتر در مرکز و شمال و شرق استان با شیب کم از اطراف به سمت دریاچه نمک و حوض سلطان کشیده شده و هر چه از نواحى غرب و کوهستانى جنوب به سمت دریاچه نمک و دشت

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: هتل بانوان در شهر مقدس قم