درج خودکار پست کانال تلگرام در تاریخ دلخواه – بخش اول

بعد از اون که تلگرام، از امکان جدیدش یعنی ساخت «کانال» رونمایی کرد، کم کم تبدیل شد به یکی از اصلی ترین وسایل ایرانیان در بازاریابی رسانه های اجتماعی!

حالا با این که گذشته کانال تلگرام چی بوده و چیکار باید کنیم تا یه کانال موفق تلگرام داشته باشیم کاری نداریم! مخاطب این مقاله کسیه که یه «کانال تلگرام» داره و می خواد که:

  1. پست هاش رو از قبل آماده کنه.
  2. تاریخ و ساعت درج اونا رو مشخص کنه.
  3. و در آخر منتظر باشه تا هر پست، در تاریخ و ساعت مشخص شده به صورت خودکار درج شه.

واسه این کار باید مراحل زیر رو طی کنین. با «» همراه باشین:

۱) KUKU.io

وارد سایت KUKU.io شید.

۲) ثبت نام یا ورود با گوگل

گوشه راست بالا، گزینه login رو می بینه. روی اون کلیک کنین. در Pop-Up باز شده یا گزینه Sign-Up رو انتخاب کنین و یا با حساب گوگل تون وارد شید. ما کار راحت تر رو می کنیم و با حساب گوگل خود وارد میشیم.

بعد از login کردن با صفحه رو به رو مواجه میشین.

واسه اضافه کردن کانال تلگرام تون، باید روی اون مربع که وسط اون یه هم اینکه (+) است کلیک کنین، تا با انتخابای زیر رو به رو شید:

در قسمت Channel name، لینک کانال تلگرام خود رو بذارین. دقت کنین که کانال تلگرام شما نباید Private باشه. مثلا ما test_Modir_TV رو در این باکس قرار می دیم:

گزینه next رو انتخاب کنین و وارد مرحله دوم شید. مرحله دوم از شما می خواد که یه ربات بسازین. بسیار ، فعلا با سایت KUKU کاری نداریم و به سراغ تلگرام میریم. واسه این کار، از ربات Bot Father استفاده کنین. آی دی این ربات، «@BotFather» هستش. وارد این بات که شدید، گزینه /newbot رو انتخاب کنین.
بعد از اون، نام ربات جدیدتون رو انتخاب کنین.
حالا باید یه Username واسه ربات خود درست کنین. دقت کنین که نام کاربری شما حتما باید به «bot» ختم شه. مثلا: «Modir_TV_bot»

شادباش می بگیم! ربات آماده س. حالا بریم تا این ربات جدید رو تبدیل کنیم به ادمین کانال مون. قبل از هر چیز، User ربات رو کپی کنین (مثلا واسه ما شد: @Modir_TV_bot).

حالا برید در قسمت administrators کانال تون، گزینه new admin رو انتخاب کنین. یوزر ربات رو که کپی کرده بودین، Paste کنین. و انتخابش کنین. حالا این ربات تبدیل شد به یکی از ادمینای کانال تون. نگران نباشین، سازنده (Creator) کانال شمائید و خیلی راحت می تونین در هر زمان که خواستین، این ربات رو از ادمین بودن دربیارین.
حالا برمی گردیم به Bot Father. در پیام آخری که براتون فرستاد، قسمتی هست که Token ID ربات شما رو مشخص کرده (با این عنوان: Use this token to access the HTTP API).
عبارت Token ID رو کپی کنین.

حالا برمیگردیم به KUKU.io. در بخش Your token id، اون چه که در مرحله قبل کپی کرده بودین رو Paste کنین و در آخر، روی گزینه Connect کلیک کنین. شادباش می بگیم، کانال تلگرام شما با KUKU همگام شد!
در بخش دوم درج خودکار پست در تلگرام، به شما آموزش می دیم که چیجوری پستای دلخواهمون رو واسه تاریخی مشخص درج کنیم.