فرق بین آلرژی فصلی و سرماخوردگی

allergy

اگه فرق بین سرماخوردگی و آلرژی رو بدونین می تونین به موقع اقدامات پیشگیرانه ای رو انجام بدین اما بدیش اینه تشخیص آلرژی و سرماخوردگی به دلیل علائم مشابه مقداری سخته .

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ همیشه آبریزش بینی دارین و چشما متورم شدن و همه به اسم دماغو صداتون میزنن. اینا نشونه های آلرژی هستن درسته؟ البته شاید هم دارین با سرماخوردگی درگیرین. به سختی میشه این رو تشخیص داد. اما تشخیصون از روی یه سری نشونه ها کار زیاد سختی نیس.

چشما همیشه اشک آلود هستن

اگه چشمای اشک آلود همراه با خارش دارین به احتمال زیاد آلرژی دارین چون چشمای سرماخورده فقط قرمز می شن.

سرفه های دائمی

این مورد کمی گول زننده س. شاید به خاطر سرماخوردگی باشه شاید هم به خاطر آلرژی. دلیل سرفه کردنا فقط سرماخوردگی نیس بلکه خشکی گلو در اثر آلرژی هم می تونه باعث سرفه شه.

سر درد

سر دردهای آلرژیک نادر هستن پس اگه سردرد دارین احتمال این هست که سرماخورده باشین.

دمای بالای بدن

تب همراه با سرماخوردگی میاد اما ممکنه نشونه آلرژی هم باشه چون با احتمال خیلی کم کسائی که آلرژی دارن دچار تب آلرژیک هم می شن.

بدن درد

اگه آلرژی شدید باشه کوفتگی بدن هم داره. اما معمولا بدن درد با سرماخوردگی همراه س.

کسالتای درازمدت

این مورد مطمئنا نشونه آلرژیه. سرماخوردگی بین ۱۰ الی ۱۴ روز زمان میبره اما آلرژی زمان بیشتری زمان میبره. دلیل دیگری هم هست که نشون میده دچار آلرژی شدین: اگه هر سال در زمان مشخصی علائم مشابهی رو مشاهده کردین در آلرژی بودن اون شک نکنین.

بعد از ۳ فنجون قهوه بازم احساس خستگی می کنین

خستگی هم از نشونه های سرماخوردگیه و هم از نشونه های آلرژی. اگه می خواین بدونین گرفتار کدوم یکی شدین به علائم بینی توجه کنین.

آبریزش بینی بدون توقف

آلرژی و سرماخوردگی هر دو باعث گرفتگی بینی، فس فس و آبریزش بینی می شن اما فرق اونا در ترشحات موکوسه. اگه ترشحات زرد و غلیظ باشه یعنی سرماخورده اید اما اگه آبکی باشه آلرژی دارین.

علاوه به همه این توضیحات اگه این نشونه ها شدت زیادی داشت باید حتما به دکتر مراجعه کنین.

بهترین دمنوش واسه سرماخوردگی

واسه پیشگیری از آنفولانزا چی بخوریم؟

آلرژی بدونیم سرماخوردگی