فروختن نانوایی به قیمت ۱ دلار!+عکس

2051551

یه نانوای فرانسوی به نام «میشل فلامنت» نانوایی خود رو فقط در ازای یه دلار به یه مرد بی خانمان فروخت. این بزرگواری فلامنت به خاطر اون هستش که این مرد جون اون رو نجات داده بود.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: ماجرا از جایی شروع می شه که یه نانوا هر روز صبح با یه بی خانمانِ دور و بر نانوایی خود خوش وبش می کنه حتی هر روز اون رو به قهوه دعوت می کنه و «جروم» هم در مقابل مهربانی آقای نانوا خیلی زود به فکر جبران می افتد. فلامنت درباره این مرد بی خانمان می گوید: «شاید چهره این مردزیبا نباشه اما قلب بزرگی داره. اگه جروم نبود، معلوم نبود من الان زنده باشم.» قضیه از این قراره که اجاق این نانوایی خراب می شه و شروع به تولید مونواکسید می کنه. جروم که متوجه این می شه،اون رو از نانوایی بیرون می آورد و سریع با اورژانس تماس می گیرد. فلامنت هم بعد از ۱۲ روز بستری شدن در بیمارستان، بهتر شه و بدون این دست اون دست کردن به اون پیشنهاد کار می دهد. جروم هم استقبال می کنه. «این همون چیزیه که همیشه منتظر اون بودم.» جروم به سرعت در نانوایی شروع به کار و پیشرفت می کنه.

فلامنت از ۱۴ سالگی وارد حرفه نانوایی شده و الان کم کم به فکر بازنشستگی و واگذار کردن نانواییه؛ چون که سه دختر آقای نانوا علاقه ای به شغل پدر خود ندارن. به خاطر همین وقتی فهمید جروم استعداد بالقوه این کار رو داره، نانوایی اش رو در ازای یه دلار به کسی که جانش رو نجات داد، می بخشه. «کدوم مهم تره؟ پول یا زندگی؟ من پولدار نیستم و دنبال پولدار شدن هم نیستم. من فقط می خواهم آزاد باشم و سخت نگیرم. اگه اون با این کار خوشحال می شه پس این شانس ر از اون نمی گیرم. با این کار هم من راحتم هم اون صاحب شغل می شه.»  جروم الان در حال یادگرفتن این حرفه س و در چند ماه دیگه به تنهایی نانوایی رو می چرخونه. «من فقط می خواهم کار کنم. میشل بزرگترین هدیه زندگیم رو به من داد و درواقع با این کار به من ارزش داد. قبلا فکر می کردم این اتفاقا فقط در فیلم ها اتفاق می افتد. اما الان می بینم که انسانیت هنوز نمرده س!»

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *