مدل‎های مختلف اپل اینسیگنیا چه تفاوت‎هایی با هم دارند؟

نسل اول اپل اینسیگنیا در سال ۲۰۰۸ و به وسیله اپل اوکترا به بازارهای جهانی عرضه و معرفی شد. این شرکت آلمانی در سال ۲۰۱۳ این خودرو رو فیس لیفت کرد و امکانات و آپشنای جدیدی بهش اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفتن که از مهم‎ترین اونا میشه به رادارهای جلو، نقطه کور و تغییر لاین و تغییراتی در ظاهر اون اشاره کرد.

اپل اینسیگنیا  درسال ۱۳۹۵ به وسیله "توان خودرو جی" به بازارهای ایران راه یافت. ورود این خودرو به بازارهای ایران در مدل ۲۰۱۶ اون انجام شد و امکان خرید و فروش اپل اینسیگنیا در بازارهای ایران واسه طرفداران اون جفت و جور شد تا تماشاگر این خودرو در خیابون‎های ایران باشیم.

در این مطلب تلاش کرده‎ایم که فرق‎های مدل‎های جور واجور اپل اینسیگنیا، قیمت اپل اینسیگنیا و شرایط خرید و فروش اپل اینسیگنیا در ایران رو بیشتر بررسی کنیم.

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۶

شرکت اپل این خودرو رو در اندازه ای به طول ۴٫۸۴ متر، ارتفاع ۱٫۴۹ متر و عرض ۱٫۸۵ متر طراحی کرد و از یه موتور بنزینی خطی توربو به نام CVVT DOHC در اون استفاده کرد که حجم اون ۲۰۰۰ سی سی و دارای ۴ سیلندره. این موتور توانایی تولید ۲۵۰ اسب بخار قدرت رو داره و گشتاور اون برابر ۴۰۰ نیوتون متره که از ویژگی‎های خاص این مدل از اپل اینسیگنیا هستش.

با در نظر گرفتن موتور مورد استفاده در این خودرو می تونه بیشترین حد سرعت ۲۴۳ کیلومتر بر ساعت رو به ثبت برسونه و مصرف سوخت اون در هر ۱۰۰ کیلومتر جاده ای ۱۱٫۷ لیتر و مصرف سوخت مشابه درون شهری واسه ۶٫۳ لیتر و در آخر مصرف سوختی ترکیبی این خودرو برابر ۸٫۳ لیتره. باک سوخت این ماشین ۷۰ لیتر ظرفیت داره و حجم صندوق عقب اون ۵۰۰ لیتره. در ساخت این خودرو از امکاناتی مثل فرمون برقی، طراحی چرم داخلی، سیستم قابل تنظیم صندلی‎ها، سیستم‎های تهویه، پایداری، روشنایی، آینه و شیشه و سیستم ضد سرقت ایموبلایزر، یکی از بهترین سیستم‎های امنیتی در خودورهای جهان استفاده شده.اپل اینسیگنیا

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷

شرکت اپل واسه ساختن مدل ۲۰۱۷ اپل اینسیگنیا تلاش کرده که تغییراتی رو در مدل قبلی خود اعمال کنه و ظاهر اونو به شکلی جذاب‎تر و اسپرت‎تر درآورده و از سقف شیب‎دار واسه اون استفاده کرده. هم اینکه وزن این مدل نسبت به مدل قبلی کمتر و فضای کابین اون بیشتر شده که به دلیل افزایش طول دو محور خودرویه. اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷ دارای ارتفاع کمتریه که همین امر باعث شده که قدرت آیرودینامیک اون بالا رفته باشه.

واسه تقسیم گشتاور در این خودرو از نسل جدید کلاژهای الکترونیکی استفاده شده و هم اینکه یه توانایی حیرت‎انگیز دیگه این خودرو امکان تنظیم ارتفاع اون هستش که به راننده این امکان و اختیار رو می‎دهد که حالت‎های متنوعی رو تجربه کنه.

موتور اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷ دارای ۲۸۰۰ سی سی حجم و ۶ سیلندره که به دو عدد توربو شارژ مجهز شده و می‎تونه ۳۳۰ اسب بخار قدرت تولید کنه و گشتاوری برابر ۳۲۵ پاوند بر فوت رو به ثبت برسونه. در این مدل از مدرن‎ترین و بهترین سیستم‎ها و آپشن‎های جانبی استفاده شده به گونه‎ای که در مقایسه با همتایان خودش می‎تونه خیلی راحت برتری خودشو به نمایش بزاره.

اپل اینسیگنیا

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۸

اپل اینسیگنیا ۲۰۱۸ از یه موتور ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه به حجم ۲۰۰۰ سی سی استفاده کرده که توانایی تولید ۱۹۷ اسب بخار قدرت رو داره و گشتاوری برابر ۲۰۶ پاوند بر فوت رو به ثبت میرسونه که در مقایسه با مدلای ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ آمار ضعیف تریه. این خودرو هم اینکه بیشترین حد سرعت خود رو ۱۴۵ کیلومتر بر ساعت ثبت کرده که بازم در رقابت با مدلای قبلی، قافیه رو باخته س. شتاب اولیه این خودرو برابر ۷٫۹ ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی اون برابر ۶٫۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتره.

ابعاد اپل اینسیگنیا ۲۰۱۸ دارای ۴٫۹ متر طول، ۱٫۸۶ متر عرض و ۱٫۴۵ متر ارتفاع و فاصله بین دو محور اون ۲۸٫۲۹ سانتی متره. در این خودرو هم مانند همتایان جهانی خود از بهترین سیستم‎ها و آپشن‎ها مانند سیستم ترمز و پایداری، سیستم تهویه، سیستم روشنایی و شیشه و آینه، سیستم امنیتی و کیسه هوا و فرمون و هندلینگ عالی استفاده شده.

اپل اینسیگنیا

واردات این محصول در اول سال ۱۳۹۶ متوقف شد و دیگه اجازه ورود اون به بازارهای ایران داده نشد و به خاطر همین قیمت اپل اینسیگنیا و شرایط خرید و فروش اپل اینسیگنیا در وضعیت نامشخصی قرار داره. با در نظر گرفتن بررسیای انجام شده میشه نتیجه گرفت که اپل اینسیگنیا ۲۰۱۷ در مقایسه با دو مدل دیگه اون دارای ویژگیای بهتر و شرایط مطلوب تریه که می تونه یه رانندگی ایمن و لذتبخش رو واسه شما بوجود بیاره. فرمون پذیری و شتاب بالای اپل اینسیگنیا به گونه ایه که میشه از مصرف بالای سوخت اون بیخیال شد.