معرفی بازی Driving School 2016؛ به رانندگی در دنیای واقعی خوش آمدید

یکی از غم انگیزترین اتفاقاتی که با رشد صنعت گیمینگ همیشه تماشاگر اون بودیم فروغ کمتر بعضی سبکای بازیای ویدیوییه. واسه اثبات این حرف نگاهی به چند سال گذشته بندازین، چند اثر با کیفیت در سبک ریسینگ می تونیم پیدا کنیم که به موفقیت رسیدن. شاید فکر کنین دلیل اصلی این کاهش آثار جذاب موجود در بازار باشه.

اما عموما این طوری نیس چون تغییر ذائقه مردم هم می تونه دلیل خیلی مهمی باشه. پس تولید کنندگان سبکایی که از محبوبیت کمتری میان مردم بهره مند هستن، میان و از وضعیت امروزی بازیای ویدیویی بیشترین استفاده رو می کنن. یعنی چه؟ یعنی ساخته شون رو واسه پلتفرمایی منتشر می کنن که دارای کاربران بیشتری بوده و از دیدگاه سوددهی در جایگاه مطمئنی باشه.

بله درست حدس زدید، تموم این حرفا رو زدیم تا بگیم که تلفنای همراه امروزه منبع جدید سبکای زیادی هستن که یکی از اونا هم ریسینگه. ولی چون مجبور بودیم مقدمه ای سر هم کنیم، داستانای بالا رو گفتیم. در کل امروز می خوایم یکی از بهترین بازیای موجود در سبک ریسینگ رو روی اسمارت فونا معرفی کنیم. پس تا آخر همراه ما باشین.

در بازی می تونین دوربین رو به داخل ماشین هم ببرین. اینجا داشتیم رانندگی در هوای بارانی رو امتحان می کردیم که ماشین در گل و لای فرو رفت و به خاطر همین کنترل ماشین سخت تر از گذشته شد. واقعا این حجم از توجه به جزییات در بازیای موبایل کم سابقه س.

قبل از هر چیزی باید بگیم که Ovidiu Pop، استودیو سازنده، استاد ساخت بازیای ریسینگ بوده و تا الان عناوین بسیار خیلی از این سبک رو واسه موبایلا منتشر کرده که هر کدوم هم با استقبال کاربران مواجه شده. آخرین دست پخت این استودیو هم Driving School 2016ه؛ عنوانی که همون طور در تیتر مطلب اشاره کردیم در شاخه بازیای ریسینگ و مثل سازی قرار میگیره.

یعنی همون کارای دنیای واقعی مانند بستن کمربند، راهنما زدن و … رو در بازی باید انجام بدین تا بتونین امتیاز بالایی به دست بیارین. ویژگی جذابیه، نه؟ درسته، اما یادتون باشه این کار باعث شده تا کنترل بازی خیلی سخت شه و بازیکن وقت بیشتری رو نسبت به عناوین دیگه در حرفه ای شدن صرف کنه. طبیعی هم هست، وقتی حواستون باید به تموم اجزای ماشین باشه کار ساده ای در پیش دارین.

اما خوب با تموم این صحبتا لازمه رانندگی وجود بستری مناسب واسه اون هستش. اینجاس که بخشای جورواجور بازی وارد داستان می شن تا این نقش بسیار مهم رو برعهده بگیرن. واسه فهم ساده تر در ادامه به صورت کوتاه اونا رو معرفی می کنیم.

  • گاراژ [Garage]: همونجوریکه از اسمش بر میاد، در بخش یاد شده می تونین اتومبیل مورد علاقه خود رو خریده و انتخاب کنین. نکته بسیار باحال گاراژ اینه که ماشینا فقط واسه سواریا نشده و توانایی کنترل اتوبوس یا کامیون رو هم دارین.

  • Career: اینجا می تونین با اتمام مراحلی که بازی در اختیارتون قرار میده، تجربه کسب کرده و ماشینای بیشتری رو آزاد کنین.

  • Free Ride: فکر نمی کنیم احتیاجی به توضیح باشه. در این بخش باید یکی از نقشه ها رو انتخاب کرده و آب و هوایش رو مشخص کنین. بعد با اتومبیل مورد علاقه خود آزادانه در اون چرخ بزنین.

  • بخش چند نفره آنلاین [Multiplayer]: بله همونی که حدس می زنید درسته. فقط این نکته رو اضافه کنیم که می تونین امتیازات خود رو به رخ دیگه دوستانتون هم بکشین.

نمایی از چهار رابط کاربری جورواجور که می تونین از قسمت تنظیمات یکی از اونا رو انتخاب کنین.

میدونید همه ویژگیای بالا چی کم دارن؟ یه گرافیک واقع گرایانه که حالا خوبیش اینه Driving School 2016 از اون بی بهره نیس. ماشینا در کنار محیط دارای جزییات بالایی بوده و به واسطه سیستم آسیب پذیری دقیق خود تجربه ای جذاب رو واسه بازیکن به ارمغان میارن. حالا شما به المانای بالا، وجود آب و هوای جورواجور و صدای طبیعی موتور ماشینا رو اضافه کنین تا فهمیده باشین چه الماسی رو از دست دادین.

واسه سخن پایانی باید بگیم اگه از علاقه مندان به بازیای ریسینگ مثل سازی هستین نبود تجربه Driving School 2016 می تونه گناه بزرگی باشه؛ اثری که به واسطه ویژگیای مثبت خود تونسته میلیونا بازیکن رو جذب کرده و خود رو از آثار مقوای هم سبک جدا کنه. اگه هم علاقه ای به این سبک ندارین انجام Driving School 2016 رو پیشنهاد می کنیم. به چه دلیل؟ چون شاید با اون به دنیای بازیای ریسینگ مثل سازی علاقه مند شدید.

Driving School 2016

  • Driving School 2016
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: Ovidiu Pop
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۴۸ / ۹۵ مگابایت

دانلود