معرفی GmailBot؛ دسترسی آسان و سریع به جیمیل از طریق تلگرام

در دنیای کاری امروز راه های مختلفی واسه رابطه هست که یکی از اونا به کار گیری سرویسای ارائه دهنده ایمیله. در همین خصوص اپلیکیشنای همراه مختلفی واسه بررسی و جواب دادن به ایمیلای دریافتی پیشرفت داده شدن که با نصب اونا روی گوشی موبایل خود می تونین روند کاریتون رو تسریع کنین.

همونطور که قبلاً هم گفتیم تلگرام با به وجود آوردن رباتا می خواد امکانات سرویسای جور واجور رو تو یه اپلیکیشن متمرکز و انجام کارا رو به واسطه این توانایی راحت تر کنه. با رباتی که امشب تقدیم حضورتون می کنیم دیگه احتیاجی نیس جهت بررسی جیمیل خود از محیط پیام رسان تلگرام خارج شید.

پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه های اجتماعی خلاق و نوآوری چون تلگرام، رباتا هم هر روز شکل و رنگ تازه ای به خود می گیرن. امروز و در یکی دیگه از سری معرفی رباتای تلگرام می خوایم ربات [email protected] رو براتون معرفی کنیم. با به کار گیری این ربات می تونین به سرعت ایمیلای خود رو چک کرده و در صورت نیاز به اونا جواب بدین.

واسه دسترسی به این ربات کافیه از آیدی [email protected] استفاده کرده و یا روی این لینک کلیک کنین و پس از باز شدن صفحه ربات روی start/ ضربه بزنین. با انجام این کار ربات اطلاعات لازم رو بهتون میده. قبل از هرچیزی GmailBot ارسال مجوز دسترسیای نیاز به حساب کاربریتان رو از شما درخواست می کنه.

بدین منظور روی دکمه Authorize me ضربه بزنین تا بدین وسیله واسه ورود به حساب کاربری جیمیل خود وارد سایت گوگل شید. چیزی که مشخصه این که ربات فوق واسه شناسایی حساب کاربری جیمیل تون، شما رو به سرورهای گوگل واسه لاگین کردن منتقل می کنه؛ این مورد دلیل می شه تا نسبت به امنیت GmailBot مطمئن تر شید.

ویژگی جواب دادن به ایمیلای دریافتی و یا فوروارد کردن اونا از قابلیتای کاربردی GmailBot هستن.

پس از منتقل شدن به سایت گوگل به وسیله نشانی جیمیل و رمز عبور خود لاگین کنین. با گذر از این مرحله گوگل به شما اطلاع میده که ربات نامبرده درخواست دسترسی به حساب کاربری شما رو داره. به خاطر صادر کردن دسترسیای لازم کافیه روی گزینه Allow ضربه بزنین. پس از انجام این کار دوبارهً به اپلیکیشن تلگرام و ربات نامبرده منتقل میشین.

با پایان پیدا کردن مراحل ثبت ایمیل، ربات نامبرده با یه اخطار دریافت ایمیلای جدید رو به اطلاع تون رسونده و متن اونا رو درون خود به شما نشون میده. حالا خوبیش اینه تموم قابلیتای GmailBot به همین جا ختم نمی شه و پیشرفت دهنده اون ویژگیای بیشتری رو به این رباتاضافه کرده.

با به کار گیری ربات فوق قادر هستین ایمیلای دریافتی رو پاک کنین، اونا رو به عنوان پیامای خونده شده علامت بزنین و یا در صورت نیاز موارد مهم رو مجموعه کنین. هم اینکه توانایی فوروارد و جواب (با به کار گیری دکمه Reply) به ایمیلای دریافتی هم از دیگر ویژگیای این ربات هستن.

واسه فورواد کردن ایمیلا روی گزینه FWD کلیک کنین. پس از اون از شما خواسته می شه تا نشانی گیرنده ایمیل ارسالی رو واسه ربات بفرستید. این ربات هم اینکه توانایی ملحق شد کردن تصاویر و اسناد با حجم بیشترین حد ۱۵ مگابایت رو جهت  ارسال ایمیلای جدید و یا جواب دادن به اونا در اختیار کاربران گذاشته.

این ربات توانایی ملحق شد کردن تصاویر و اسناد با حجم بیشترین حد ۱۵ مگابایت رو جهت ارسال ایمیلای جدید و یا جواب دادن به اونا به ما داده.

در ادامه جهت فرستادن ایمیل جدید دستور new/ رو بنویسین و بفرستین. بعد باید نشانی گیرنده ایمیل، موضوع و متن پیام رو به ترتیب واسه GmailBot بفرستید. پس از وارد کردن نشانی ایمیل می تونین با به کار گیری گزینه های CC و BCC به ترتیب دو نشانی دیگه رو واسه ارسال هم زمان ایمیل وارد کنین.

با طی مراحل بالا موضوع و متن پیام رو هم انتخاب کنین. با گذر از این مرحله گزینه Attach هم واسه ملحق شد کردن تصاویر و اسناد با حجم بیشترین حد ۱۵ مگابایت واسه شما فعال می شه. در آخر می تونین با ضربه زدن روی دکمه Send ایمیل رو به نشانی مورد نظر خود  بفرستین.

با به کار گیری دستور setting/ هم می تونین وارد تنظیمات ربات شده و پیکربندیای لازم رو انجام بدین. در آخر اگه دیگه مایل به دریافت ایمیلا بدین روش نبودین از دستور stop/ استفاده کنین. بد نیس بدونین که GmailBot فقط از یه حساب کاربری جیمیل پشتیبانی می کنه و در صورت اضافه کردن حساب دوم، حساب اول از کار می افته.

اما مطمئناً مسئله ای که ذهن خیلی از کاربران رو در مورد این ربات به خود درگیر می کنه بحث امنیت اون هستش. یه چند وقت پیش بود که یکی از کاربران توییتر از پاول دورف، مؤسس تلگرام در مورد امنیت این ربات پرسید؛ ایشون در جواب، GmailBot رو رباتی ایمن دونست و به خاطر همین شک و شبهه ها درباره این موضوع رو نابود کرد.

همونطور که قبلا هم گفتیم، می خوایم به صورت هفتگی رباتای جور واجور تلگرام رو به شما معرفی کنیم. پس این بهترین فرصت واسه شماس تا اگه ربات باحال و جذابی می شناسین اونو در قسمت نظرات با ما به اشتراک بذارین.

در بخش تکنولوژی سایت ما بخونین:

راهنمای کامل به کار گیری اپلیکیشن نقشه و مسیریابی Waze

چیجوری همین حالا توییتای ۲۸۰ کاراکتری بنویسیم؟