دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

(شکل 4-2)

بنا به روایتی بیش از هزارسال پیش در شب سه شنبه 17 ماه مبارک رمضان، فرد صالح به نام حسن مثله جمکرانی به دستور امام زمان (عج) فرا خوانده می گردد. وی در همین مکان فعلی مسجد، حضرت را با جمعی از همراهان ملاقات کرده و دستور بنای مسجد با تشریفات خاص را دریافت می کند.
وی برای اجرای این امر اقدام و این مسجد مبارک را بنا بر جزئیات اوامر حضرت مهدی (عج) احداث نمود.
امام زاده اسماعیل

این امامزاده از زیارتگاه‎های قدیمی استان قم می باشد که در دامنه کوه بیدقان در 18 کیلومتری قم واقع شده می باشد. در این بقعه، سه تن به اسامی شاهزاده اسماعیل و فرزندش حمزه ـ از اولاد علی بن جعفر عریض ـ و شاهزاده محمد ـ از اولاد امام کاظم ـ علیه السّلام ـ مدفون‎اند. این امامزاده از بناهای تاریخی قم و دارای درهای نفیس و کاشی‎های عالی و صندوقی منبت بر روی مرقد می باشد. این بنا مشتمل بر بقعه گنبدی، رواق، صحن و مسجد می باشد و بنای آن از ابنیه قرن هفتم هجری می باشد.

امام زاده موسی مبرقع

این امامزاده فرزند امام محمد تقی ـ علیه السّلام ـ جد سادات رضوی می باشد. ایشان اولین کسی از سادات رضوی می باشد که در قم اقامت گزیده می باشد. و در کنارش یکی از فرزندانش به نام شاهزاده احمد فرزند محمد بن موسی مدفون گردید.

امام زاده شاه حمزه

این امام زاده از فرزندان موسی بن جعفر ـ علیه السّلام ـ و برادر امام رضا ـ علیه السّلام ـ می باشد. این امام زاده که در میدان کهنه قم واقع شده مورد تکریم ویژه مردم می باشد.

 

 

این مطلب را هم بخوانید :
نیازسنجی آموزشی کارکنان کتابخانه ملی به منظور ارائه برنامه آموزشی مورد نیاز - دانلود پایانامه ارشد


مدرسه جهانگیر خان

این مدرسه در جانب شرقی شهر قم ـ نزدیک دروازه ری سابق ـ و در مرکز محله مسجد جامع قرار دارد. این مدرسه از مدارس دوره صفوی قم می باشد که در دوره ناصری به سال 1278 هـ.ق به وسیله میرزا نصر الله خان مستوفی گرگانی تعمیر و مرمت پیدا نمود و پس از آن به نام مدرسه ناصری نیز یاد می‎گردید که در عین کوچکی از مدارس معروف قدیمی قم بود. و اکثر فضلای سابق قم از تربیت یافتگان این مدرسه بودند. به اعتقاد اهل فن، مدرسه جهانگیر خان از نظر نقشه چند ضلعی و سردر زیبا، از مدارس منحصر به فرد ایران می باشد.
مدرسه رضویه

بنا به روایت تاریخی، بنای مدرسه رضویه منزل استراحت امام هشتم شیعیان در راه رفتن به مرو بود. محل مجاور این مدرسه دینی به محله شاه خراسان معروف می باشد.


مدرسه ستیه

بنا به روایت تاریخی، بنای مدرسه ستیه جایگاه عبادت حضرت معصومه ـ سلام الله علیها ـ در زمان توقّف ایشان در قم بوده می باشد. این بنا در حال حاضر با طرزی جالب، از آینه‎کاری‎ها در وسط، همراه با حجرات و مسجد در محله میدان میر شهر قم خودنمایی می‎کند.  غیر از این مدارس قدیمی در سال‎های اخیر مخصوصاً با پیروزی انقلاب اسلامی ایران مدارس جدید و باشکوهی بنا گردید که از مهم‎ترین آن‎ها می‎توان به مدرسه آیت الله گلپایگانی، مدرسه معصومیه، مدرسه دار الشفاء، امام خمینی، حجتیه، حقانی و… اشاره کرد.

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: هتل بانوان در شهر مقدس قم