دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   نیازسنجی و تعین نیازهای فرهنگی ، ورزشی و تفریحی محلات منطقه 1 تهران

تکه ای از متن پایان نامه :

  1. دسته دوم نظریه‌های مشارکتی بر جنبه‌های رفتاری تاکید دارند. در این نظریه‌ها بخش اعظم رفتار به جای آنکه حاصل باورها و گرایش‌ها باشد نتیجه سود و زیانی می باشد که یک رفتار در خود دارد، به این معنی که پاداش‌ها و مجازات‌هایی که در قبال انجام یک رفتار نصیب شخص می‌گردد تعیین کننده ادامه رفتار وی می‌باشد. در واقع برای این گونه افراد این مساله مهم می باشد که در صورت نشان دادن گرایشات مشارکتی نظام اجتماعی چقدر آنها را تنبیه می‌کند و یا پاداش می‌دهد. این افراد عقلانی رفتار می‌کنند و با محاسبه هزینه فایده‌های مشارکت یا عدم مشارکت در تصمیم‌گیری اقدام می‌نمایند.

البته هر دو نظریه چندان هم با یکدیگر مغایرت ندارند و می‌توان آن‌ها را در یک نظریه جامع‌تر مطرح نمود. به‌هرحال ارزیابی که از پاداش یک رفتار می‌گردد کاملاً به سیستم فکری افراد وابسته می باشد. ممکن می باشد در یک فرهنگ شنیدن ناسزا هم چندان هزینه بر نباشد و بستگی به این دارد که تصور فرد از خود توهین در اجتماع چه باشد (علوی تبار،1387 : 12).

2-3-1- نظریه مشارکت اجتماعی

2-3-2- نظریه یادگیری اجتماعی1

1 Social Capital

 

در اغلب نظریه‌های جدید یادگیری، اصل تقویت، اصلی بنیادین می باشد. بر اساس این اصل رفتاری که به دنبال خود تقویت مثبت (پاداش) داشته باشد، استحکام می‌یابد و در آینده بیشتر تکرار می‌گردد.

در روانشناسی کاربرد نظریه بیش از پیش مورد عنایت واقع شده و چند نظریه پرداز مختلف بر اساس اصول تقویت، ” نظریه‌های مبادله” را ارائه نموده‌اند که به بررسی مبادله پاداش‌ها و هزینه‌ها در تعامل اجتماعی می‌پردازد.

 نیازسنجی و تعین نیازهای فرهنگی ، ورزشی و تفریحی محلات منطقه 1 تهران

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد: نیازسنجی و تعین نیازهای فرهنگی و ورزشی و تفریحی محلات منطقه 1 تهران