دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

در این راستا تقویت روحیه شادابی ونشاط این قشر پرورش دهنده جامعه (بانوان)بایستی در برنامه ریزی وسیاست های زیر ساختی در اجتماع قرار گیرد.

یکی از راهکارها  در نظر داشتن گردشگری، سیاحت و زیارت برای بانوانی می باشد که به صورت تجرد به مسافرت می روند.

این مهم احتیاج به ساخت ابنیه هایی دارد که بتواند جوابگوی نیازهای آسایشی آنها باشد.

با در نظر داشتن تحولات سریع تکنولوژی های مدرن روز ایجاد فضاهایی که متناسب نیازهای روحی روانی وفیزیکی بانوان باشد وجود نداشته می باشد. طراحی چنین فضاهایی در جهت تامین آسایش همه جانبه بانوان مجموعه ای در هم تنیده ای را تشکیل می دهد که حساسیت ویژه ای را می طلبد. در نهایت تلفیق فضاهای باز وبسته وطراحی مکان مناسب برای آنها که همسو با خصوصیات جسمانی وروحی روانی بانوان باشد بایستی در معماری امروزه مورد توجه قرار گیرد.

یکی از هدفهای اصلی در ساخت هتلها راحتی مهمانان  می باشد، یعنی فضایی خلق کنیم که مسافرین در آن آسایش وآرامش داشته باشند.

درگذشته فلسفه هتل ها براساس روابط خاص وتشریفات گراند هتل ها مستقر بوده و طراحی نماها وفضاهای داخلی  آن فاقد استاندارهای طراحی بوده می باشد.

طراحی هتل امروزه برای خود تخصصی ویژه به حساب می آید، زیرا که هتل جزو  طراحی های پیچیده به شمار می رود ومجموعه ای یکپارچه وهماهنگ از قوانین راهبردها و سیاست ها،ضوابط واستانداردها در سطوح وموضوعات مختلف نیاز دارد، علاوه بر آن موضوع اقتصادیست که طراحی در آن جلب مشتری یکی از مهمترین تأثیر هاست.

از نکات مهم در برنامه ریزی برای هتل شناخت وتفکیک کارکردهای مختلفی می باشد که در آن انجام می شود.لذاشناخت گروه فضاها(براساس گروه فضایی ورودی –لابی- پذیرش- رستوران – اتاق ها-سالن کنفرانس…)وشناخت ضوابط واستانداردهای مربوط به طراحی فضایی در این پژوهش از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

در این پژوهش با شناخت تمامی استانداردها وشرایط لازم برای طراحی هتل کوشش خواهد گردید تمامی انتظارات بانوان از هتل درنظر گرفته گردد که نهایت قابلیت عینیت بخشی به صورت یک طرح معماری را داشته باشد.

در این پروژه بانوان موضوع محورهای اصلی طراحی خواهد بود به این ترتیب معماری کلیه عوامل هتل بانوان (تجهیزات وامکانات وسرویس دهی و عملکرد فضاها…..)در جهت خدمات رسانی ورفع نیاز بانوان برنامه ریزی و فضا را در جهت پاسخگویی به نیازهای روانی بانوان می سازد. چنین معماری نیاز به شناخت گسسترده نیازهای بانوان ورابطه بانوان با فضای پیرامون و شناخت دقیق بانوان با فرهنگ های مختلف مورد مطالعه وهمین طور شناخت کامل کلیه عوامل شکل دهنده  هتل بانوان خواهد داشت.

 

اهمیت و ضرورت انجام تحقیق:

باتوجه به این امر مهم که بانوان پرورش دهنده و الگوهای رفتاری نسل های آینده هستند و نیمی از اقشار جامعه راتشکیل می دهند،کمبود فضاهایی در جهت ترغیب حس گردشگری و مسافرتهای برون شهری وسیاحت وزیارت در جهت  تقویت روحیه بانوان شدیدا احساس می گردد.

پس نیاز به طراحی ابنیه هایی زیرا هتل مخصوص بانوان که حس امنیت روحی روانی وفیزیکی آنها را تامین کند مورد نیاز می باشد.

با فراهم ساختن این گونه بسترها در کشور روحیه شادابی نشاط وتداوم خاطرات جمعی در بانوان بیشتر ایجاد می گردد که این امر تاثیر گذار(تاثیرات مثبت)در خانواده ودر نهایت جامعه می باشدکه باعث رشد وشکوفایی اجتماع هم می گردد.

فرضیه‏های پژوهش:

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: هتل بانوان در شهر مقدس قم