دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

تاورنیه Jean Babtiste Tavernier، سر توماس هربرت  Sir Thomas Herbert، پیتر دلاواله Pietro Dela Valle،آدام اولاریوس Adam Olearius،جان کلاردین Jean Clardin اشاره نمود.

پس از دوره صفویه به دلیل ناآرامی‌های و بی‌ثباتی تا سال‌ها سرزمین ایران دچار هرج و مرج پی در پی گردید اما از اواسط دوران قاجاریه با ثبات تدریجی داخلی از یک سو و گسترش  پدیدۀ استعمار و رقابت‌های بین کشورهای قدرتمند اروپایی سفر به ایران راز‌های باستان‌ شناسی و تاریخی بسیاری رادرایران گشود. سیر و سیاحت ایرانیان و میل آنان به گردشگری در اروپا، از عصر مشروطیت رو به فزونی نهاد.

     3- 20-  محدودیت زنان در گردشگری ایران
امروزه صنعت جهانگردی  یکی از بزرگترین صنایع جهان و فعالیت نسبتاً پیچیده ای می باشد که چندین بخش جامعه و اقتصاد را دربر می گیرد. تجربه  بسیاری از مناطق گردشگری در دنیا دردراز مدت نشان داده که  روش برنامه ریزی شده برای توسعه جهانگردی می تواند بدون ایجاد مشکلاتی مهم، فوایدی به همراه آورد، برنامه ریزی برای بهره برداری از منابع گردشگری در همه کشورها مانند کشور ایران با دیرینه ای به  قدمت تاریخ و سرشار بودن از جاذبه های طبیعی، تاریخی، باستانی و زیارتی برای رسیدن به جایگاه ویژه ای در این صنعت اهمیت به سزایی دارد. یکی از محورهایی که می توان در برنامه ریزی به آن پرداخت، گردشگران زن می باشد که یکی از پایه های اصلی این صنعت به شمار می رود. در میان گردشگران، گردشگران زن  بخش  عمده ای از این صنعت را تشکیل می دهند. با مطالعات صورت گرفته زنان از سه بخش گردشگران  ورودی، داخلی و شاغلین در صنعت با پدیده گردشگری در ارتباط هستند.

 

    3-21-  نگاهی به گردشگری استان قم

بعضی ازجهانگردان به دنبال انگیزه های مذهبی و اعتقادی برای تشرف یا زیارت اماکن مقدسه مذهبی از شهری به شهری یا از کشوری به کشور دیگری می روند، که اصطلاحا زائر نیز خوانده می شوند. این علاقه مندان علیرغم هدف اصلی شان که فعالیت های مذهبی می باشد. جنبه های سیاحتی را نیز دنبال می کنند و در کنار بازدید از اماکن متبرکه از بناهای تاریخی جاذبه های فرهنگی نیز دیدن می نمایند، که به طبع مبادرت به خرید کالاهایی نیز به عنوان سوغات می نمایند.

گردشگری زیارتی دارای ویژگی خاص خود نیز می باشد این دسته از جهانگردان بیشتر از طبقه متوسط اجتماعی بوده و صرفا برای بازدید از شهرهای مقدس مذهبی مسافرت می نمایند و آن چیز که بیشتر مورد علاقه ایشان نیز واقع می گردد، رنگ و بوی دینی و اعتقادی دارد.

استان قم به دلیل برخورداری از اماکن متبرکه، مقبره ها، مسجدها، مدرسه های علوم دینی و بالاخص قرار گرفتن حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران بعد از استان خراسان دومین قطب زیارتی کشور می باشد، اما این امر از جاذبه های تاریخی، باستانی و طبیعی آن هیچگاه نمی کاهد.

 هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: هتل بانوان در شهر مقدس قم