پنج ابزار کاربردی برای کاربران نیمه‌حرفه‌ای دراپ باکس

از وقتی که فضاهای ذخیره سازی ابری پا به میدون نهادند، دراپ باکس یکی از بزرگترین و پرطرفدارترین اونا بوده، که هر روز محبوب تر شده و در فرهنگ وب ریشه دوانده س. اگه نمی دونین Dropbox چیه در تعریف اون میشه گفت سرویسی واسه اشتراک گذاری فایل در فضای ابریه. واژه "دراپ باکس" یواش یواش به فعل تبدیل شده. این روزا میشنوین که به جای گفتن "فلان فایل رو برات در دراپ باکس به اشتراک می ذارم"، می گن: "فلان فایل رو برات دراپ باکس میکنم."

بخشی از این محبوبیت ممکنه به دلیل وجود APIای این سرویس باشه، و همونطور که به پیشرفت دهندگان شخص سوم اجازه می ده اپلیکیشن خود رو با دراپ باکس در رابطه کنن، امکان ساخت هر نوع وسیله افزودنی دیگری رو هم واسه اونا جفت و جور میسازد. وقتی که شما از اپلیکیشنی استفاده می کنین که به صورت پیشفرض با سرویس مورد بحث ربط داره، به کار گیری شکلای جور واجور دیگه فضاهای ذخیره سازی ابری براتون سخت تر میشه.

در این مطلب میخوایم پنج وسیله کاربردی که به وسیله پیشرفت دهندگان واسه به کار گیری دراپ باکس ساخته شدن رو به شما معرفی میکنیم. اگه به کار گیری دراپ باکس یه بخش لازم در کاربرده های روزمره شما در وبه، شاید بخواین از اونا استفاده کنین.

در ادامه مطلب با سایت ما همراه باشین.

در رابطه سازی خودکار لیست پوشهای دراپ باکس با Sort My Box

اگه شمام از اون دسته آدمایی هستین که پس از روشن کردن رایانه با یه عالمه از پوشهای جور واجور که در همه جا پراکنده شدن روبرو میشین، بد نیس تا نگاهی به Sort My Box بندازین.

اپلیکیشن یاد شده براساس قوانین اتوماسیونی که از قبل تنظیم کردین، فایلهای شما رو در پوشهای مشخصی قرار می ده. پس اپلیکیشن مورد بحث از نوع "تنظیم کن و رها کن" است. شما به این اپلیکیشن میگین به دنبال چه هستین، فایلها باید دارای چه نوع فرمتهایی باشن و به چه پوشه ای انتقال پیدا کنن. در آخر بر صندلی خود تکیه و ببینین چیجوری Sort My Box خیلی راحت این کار رو انجام می ده.

رمزنگاری دراپ باکس با SafeMonk

حریم شخصی الان از موضوعات داغ آنلاینه. حالا همه کاربران میدونن سازمانهایی مانند NSA و GCHQ ممکنه پشت کارای خود، به دنبال فایلهای اونا باشن. اینجاس که SafeMonk به کار میاید و اطلاعات حساس شما رو که در دراپ باکس قرار دارن، رمزنگاری می کنه.

پوشهایی که با این اپلیکیشن رمزنگاری شده باشن در دراپ باکس شما میشه دیدشون و بعدا فایلایی داخل این پوشها هم رمزنگاری شده باقی می مانند. شما می تونین با به کار گیری رابط کاربری دراپ باکس، چینین فایلهای رمزنگاری شده ای رو هم با بقیه به اشتراک بذارین. هم اینکه می تونین از نسخه تجاری اپلیکیشن مورد بحث استفاده کنین که امکانات بیشتری مانند حسابرسی، ثبت گزارش و مدیریت رمزهای عبور داره.

واسه رمزنگاری فایلها در دراپ باکس گزینه دیگری به نام Viivo هم هست.

اشتراک گذاری یه پوشه عمومی از دراپ باکس با یه لینک کوتاه شده با به کار گیری DropShorty (فقط در Mac OSX)

توضیح در مورد این اپلیکیشن کمی سخت، اما طرح کلی اون ساده س!. با نصب DropShorty، می تونین فایلهای عمومی دراپ باکس خود رو با سرعت و خیلی راحت به اشتراک بذارین. واسه دانلود این اپلیکیشن می تونین از راه سایت پیشرفت دهنده اون دست به کار شین.

چیجوری؟ خیلی راحت و با درگ کردن فایل مورد توجه به وسیله موس یا ترکپد روی آیکون آبی رنگ دراپ باکس که یه خط کش هم در داخل اون قرار داره، می تونین این عمل رو انجام بدین. اینکار یه نسخه از فایل مورد نظر رو به پوشه عمومی دراپ باکس شما کپی میکنه و هم یه نشانی URL کوتاه واسه دسترسی عموم تولید می شه و در کلیپ بورد قرار میگیره. این اپلیکیشن ساده ولی شدیدا به درد بخور و کاربردیه.

چاپ کردن فایلها از راه تلفن هوشمند با به کار گیری دراپ باکس

این مورد تحت تاثیر سرویس چاپ ابری گوگل قرار گرفته، اما اگه از کاربران گوگل نیستین پس ممکنه بخواین از راه حلی که دراپ باکس واسه این منظور ارائه کرده بهره ببرین. این توانایی در هر دستگاه یا موبایلی که اپلیکیشن دراپ باکس روی اون اجرا می شه کاراست.

پس از اینکه بررسی لازم فایل پشت زمینه رو به وسیله رایانه خود فعال کنین، پوشه ای تازه در پوشه دراپ باکس شما ایجاد می شه. وقتی که می خواید فایلی رو چاپ کنین، اونو به پوشه ای که تازه ساخته شده منتقل کنین. هر چند دقیقه یه بار محتویات داخل این پوشه بررسی می شه. در این صورت موارد تازه واسه چاپگر ارسال می شن.

همگامسازی هر فایل یا پوشه ای که در رایانه شما هست با به کار گیری DropLink (فقط در Mac OSX)

DropLink یه اپلیکیشن ساده س! که با اون می تونین تموم فایلها و پوشهای مورد موجود روی رایانه مک خود رو با دراپ باکس همگامسازی کنین. واسه اینکار کافیه فایل یا پوشه مورد نظر رو درگ کرده و روی آیکن بزرگی که در تصویر بالا میبینین رها کنین. اینطوری اون فایل یا پوشه با حساب کاربری دراپ باکس شما همگام سازی می شه. اگه اینکار رو انجام بدین موفقیت عملیات از راه نوتیفیکیشنای OS X اعلام می شه.


 

اپلیکیشنای معرفی شده تنها ۵ مورد از صدها یا حتی هزاران اپلیکیشن جانبی واسه سرویس دراپ باکس هستن. شما از کدوم یکی از اونا به طور ثابت استفاده می کنین؟ اونو در بخش نظرات با ما و بقیه کاربران سایت ما در میان بذارین.