چه عادت هایی یک فرد را به میلیونر تبدیل می کند؟

میلیونرهای خیلی از اول پولدار نبودن بلکه طرز تفکر غنی و با ارزشی داشتن. بسیاری طی چندین سال کار و تلاش از درآمد چندین هزار دلار در سال به میلیونا رسیدن. یکی از این میلیونرها Timothy Sykesه. اون از هزار دلار شروع کرد تا الان که معروف به کسیه که به طور روزانه از تجارت سهام ۴ میلیون دلار دشت می کنه.

Timothy Sykes

Timothy Sykes

چشم انداز و عادتای متفاوت ثروتمندان باعث شد دید من هم به عادتای مالی و رفتاریم عوض شه.

در زیر ۴ عادت میلیونرها که بقیه هم می تونن داشته باشن رو واسه شما آوردیم:

  1. به سختی کار می کنن

هیچ کسی طی یه شبونه روز میلیونر نمی شه. استارتاپای موفق چند سال کار کردن تا میلیونر شدن. اونا از کار زیاد بدشون نمیاد و خوب به این حقیقت واقف ان که «موفقیت، موفقیت می آورد». وقتی که موفقیت کوچیکی به دست میارید واسه رسیدن به موفقیت بعدی علاقه مند تر میشین چون که طعم لذت بخش موففقیت رو چشیده اید و این جور به فرد موفقی تبدیل میشین. یقینا این روند طی یه شبونه روز انجام نمی شه.

عواملی که در موففقیت اثر داره از این قرارند: کار زیاد، نظم و مقررات و شکست دادن هر شرایطی.

  1. هدف دار هستن

دلیل علاقه میلیونرا به کار زیاد رو میدونید؟ اونا اهداف مشخص و معینی دارن.

مثلا، این دو جمله رو بخونین و در آخر بگید کدوم یکی انگیزشی تره؟ «وقتی که پولدار شوم یه ماشین قشنگتر می خرم.» یا «وقتی که پولدار شوم یه لامبورگینی آونتادور قرمز آلبالویی LP 750-4 Superveloce می خرم.»

کدوم یکی از این دو جمله به شما انگیزه کار سخت رو میده؟

Sykes:

من کارم رو از زمان دبیرستان شروع کردم. پوستر بزرگ لامبورگینی روی دیوار اتاقم گذاشته بودم و تصور رانندگی با اون هر لحظه انگیزه منو واسه کار بیشتر می کرد.

اگه اهداف شما روشن نیستن مطالعه مقاله چیجوری واسه رسیدن به اهداف مون برنامه ریزی کنیم می تونه کمک زیادی به شما کنه.

  1. از شکست هول و هراسی ندارن

ترس از شکست باعث با احتیاط کردن زیادتر از اندازه شما می شه. اگه همیشه از خطر کردن دوری کنین، فرصتای زیادی رو از دست میدید. میلیونرها فرصتای خطری رو از دست نمی دن بلکه راه و روش شون رو تغیر میدن و از شکست هول و هراسی ندارن چون از اون درسای با ارزشی می گیرن.

  1. مشاوران موفقی دارن

Sykes همه مراحل زندگی اش رو به تنهایی آزمون و خطا کرده:

اگه مشاور خوبی داشتم، خیلی زودتر میلیونر می شدم.

یه مشاور خوب با راهنمایی هاش می تونه سالای خیلی از وقت و پول شما رو نجات دهد. یقینا از یه مشاور انتظار نمی ره که به جای شما کار کنه اما درسایی که از اشتباهات خود گرفته و به شما می آموزد باعث می شه دیگه اون اشتباه رو تکرار نکنین. این مهم ترین چیزیه که می تونین به دست بیارین. اون اضافه می کنه:

دو نفر از دانش آموزان من که الان میلیونر هستن خیلی زودتر از اون چیزی که واسه من زمان برد، به این نقطه رسیدن. از اینجا میشه اهمیت یه مشاور خوب رو دریافت.