۱۱ ابزار پیدا کردن کلمات کلیدی سایت برای افزایش بازدید

وسیله پیدا کرن کلمات کلیدی مناسب در سایت واسه افزایش بازدید یه بخش لازمه. اگه شما یه محتوای عالی بنویسین ولی کسی نتونه اون رو پیدا کنه , فقط یه محتوای توخالی هستش. پس نیازه راهی پیدا کنین که مردم به راحتی به اون دسترسی داشته باشن.

پیدا کردن کلید واژه خوب به شما کمک می کنه تا بفهمین مردم به دنبال چی هستن. اگه شما تحقیقات خود رو درست انجام بدین می تونید به تعداد خیلی از سؤالات مشتریان خود از راه مطالب خود جواب بدید و با انتخاب مناسب کلمات کلیدی مناسب از راه نشون دادن محتوای خود در یافته های موتورهای جستجو اونا رو جذب کنین.

در خیلی از موارد وب سایتا درباره اجناس خود و کسب و کارشون توضیحاتی رو ارائه می کنن ولی آدمایی که به دنبال این اجناس هستن در موتورهای جستجو بدنبال کلمات دیگری واسه رسیدن به این اجناس تلاش می کنن.

از این رو انتخاب کلمات کلیدی مناسب شانس بسیار زیادی جهت ظاهر شدن در صفحه یافته های موتورهای جستجو هنگام جستجوی مشتریان به همراه داره.

اما ما در مورد پست های اسپم با تعداد خیلی از کلمات کلیدی و یا در مورد نوشتن یه قطعه از محتوا فقط به دلیل کلمات کلیدی خاص صحبت نمی کنیم. چون این فوت وفن ها از رده خارج شده و درواقع می تونه به رتبه سایت شما آسیب وارد کنه.
اسپم

در این مقاله ما به بررسی ۱۱ وسیله پیدا کردن کلید واژه می پردازیم که کمک می کنه که شما کلمات کلیدی که محبوب هستن شناسایی و باکمی کار، باعث ایجاد ترافیک به وب سایت خود شید.

سرفصل محتوا

 • ۱- KWFinder
  • ویژگیای کلیدی وسیله جستجوی کلمات کلیدی KWFinder
 • ۲- گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner)
 • ۳- Ubersuggest
 • ۴- SemRush
 • ۵- Long Tail Pro
 • ۶- Keyword Tool IO
 • ۷- SEOChat Suggestion Keyword Finder
 • ۸- Link Sleuth
 • ۹- Screaming Frog SEO Spider
 • ۱۰- WordStream’s Free Keyword Tool
 • ۱۱- rellian Keyword Discovery

۱- KWFinder

کلمات کلیدی دنباله دار با رقابت سئوی پایین رو با این وسیله می تونین پیدا کنین

این وسیله فوق العاده کلمات کلیدی دنباله دار واقعی رو واسه شما رو می کنه. KWFinder یه وسیله جستجوی کلمات عمومیه که با دقت فوق العاده نمره رقابت هر کلید واژه رو در بازار هدف اون واسه شما محاسبه می کنه.

ویژگیای کلیدی وسیله جستجوی کلمات کلیدی KWFinder

با به کار گیری ویژگی تکمیل خودکار کلمات به وسیله گوگل کلمات کلیدی یکتای بیشتری واسه شما تولید می کنه.

این وسیله میتونه اندازه رقابت کلمات کلیدی رو به صورت به روز شده طبق وضعیت فعلی سایتا واسه شما مشخص کنه و به شما بگید واسه رسیدن به رتبه های برتر گوگل چه اندازه سختی هست.

از راه نمودار روند متوسطی از جستجوی ماهیانه قبلی به نمایش در میاد. می تونین کلمات کلیدی خود رو براساس کشور و یا زبون، حذف کلمات منفی و نمایش کلمات مشمول موارد مورد نظر فیلتر کنین.

واسه شما تخمین می زنه به ازای قرار گفتن در هر رتبه در صفحات گوگل واسه پایه رتبه اون سایت و هم اینکه جستجوی اون کلید واژه در روز چندتا بازدید دارید.

علاوه بر پوشش دادن ویژگیای گوگل کیورد پلنر , ویژگیای بیشتر هم داره.

پس از ثبت نام به صورت روزانه واسه ۵ کلید واژه مجانیه و بیشترین حد ۵۰ کلید واژه بیشتر واسه شمابه نمایش در نمیاد. پس شما فقط در روز قادر هستین وضعیت رقابت و یافته های رقابت واسه ۵ کلید واژه رو فقط ببینین.

این وسیله دارای سه سطح غیر مجانیه که در شرایط فعلی ۲۹ , ۳۹ و ۷۹ دلار در ماه هستن و به ترتیب به بررسی نمایش جستجوی ۱۰۰ , ۵۰۰ و ۱۲۰۰ کلمه در روز واسه شما می پردازن و محدودیتی در نمایش تعداد کلمات به ازای هر بار جستجو ندارن و هر تعداد کلمه که دارای ترافیک باشن واسه شما به نمایش گذاشته می شه.

دلار

۲- گوگل کیورد پلنر (Google Keyword Planner)

گوگل کیورد پلنر یه وسیله جستجوی کلمه کلیدی مجانیه که به وسیله گوگل ارائه شده و به تخمین حجم جستجو براساس کلمات کلیدی یا گروهی از کلمه کلیدی ها می پردازه.

ویژگی های کلیدی
• جستجو براساس کلمات کلیدی که شما تایپ می کنین، یه صفحه وب یا یه دسته بندی و محصولی که شما وارد می کنین صورت می پذیرد.
• می تونین کلمات کلیدی خود رو براساس کشور و یا زبون، حذف کلمات منفی و نمایش فقط نتایج جستجوی گوگل و یا گوگل و شرکای جستجو اون فیلتر کنین.
• از راه نمودار روند متوسطی از جستجوی ماهیانه قبلی به نمایش در میاد.
• اطلاعاتی مبنی بر اینکه رقابت واسه کلمات کلیدی تبلیغاتی چقدره جفت و جور می آورد.

در شکل زیر نمونه ای از کلمات کلیدی پیشنهادی به وسیله وسیله Google AdWords بهمراه Landing Page مورد نظر آمده.

۳- Ubersuggest

وقتی شما یه واژه ی جستجو رو در گوگل تایپ کنین، گوگل تلاش می کنه حدس بزنه شما به دنبال چی هستین و ۱۰ تا از یافته های مربوط به اون رو نمایش می دهد. این واقعاً خوبه چون شما می ببینن گوگل نسبت به عبارت جستجوی شما چه فکری می کنه.

در شکل زیر تصویر نمونه ای از جستجو و پیشنهاد اون به وسیله گوگل آمده:

Ubersuggest

Ubersuggest این موضوع رو گسترش داده و بالای ۱۰ نتیجه جستجو رو واسه چیزی که تایپ کرده اید و هم اینکه صدها گزینه دیگه جفت و جور می کنه.

ویژگی های کلیدی
• واسه هر حرف ده تا کلید واژه در رابطه رو برمی گردونه
• امکان مرتب سازی بر مبنای زبون خاص
• امکان مرتب سازی براساس نوع – اطلاعات وب، تصاویر، اخبار و اجناس فروشگاهی و …
چیجوری ازش استفاده کنیم؟
شما کلمات کلیدی خود رو وارد کرده فیلترهای مربوطه رو مثل زبون و نوع محتوای مدنظرتان تنظیم کنین.

وقتی که یافته های نشون داده شد، شما می تونید همه انحا رو کپی و به یه فایل اکسل واسه تجزیه وتحلیل بیشتر انتقال بدید.

۴- SemRush

SEMRush یه وسیله سئو هستش که اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه بااینکه چیجوری شما و یا رقبای شما در یافته های جستجو رتبه می گیرند جفت و جور می کنه. یکی از ویژگی های بسیار به درد بخور اون توانایی تحقیق کلمه کلیدیه.

ویژگی های کلیدی
• کلمات کلیدی که شما یا رقبای شما رتبه کسب کرده ان نشون می دهد – این می تونه فرصت خوبی واسه نوشتن محتوا دور و بر اون و هم اینکه دریافت ترافیک باشه.
• کلمات کلیدی رایج که رقبای شما استفاده می کنن نمایش می دهد.
• پتانسیل ترافیکی که با تبلیغات حاصل می شه رو نشون می دهد- شما می تونید ببینین اگه وب سایت های دیگه براساس اون کلمات کلیدی تبلیغاتی پرداخت می کنن شما الان چه رتبه ای دارین.
• نمایش یافته های جستجو / و روند اون

۵- Long Tail Pro

این وسیله به شما اجازه می دهد تا به تحقیق کلمات کلیدی بپردازید و بفهمین رقبای شما چه رتبه ای در اون دارن و وب سایتی که واسه اون رتبه کسب کرده تحلیل کنین.
ویژگی های کلیدی
• پیدا کردن کلمات کلیدی
• تجزیه وتحلیل اندازه رقابت
• ردیابی رتبه بندی به ازای کلمات کلیدی خاص

۶- Keyword Tool IO

این وسیله خیلی مثل وسیله Übersuggestه فرقش اینه که کلمات پیشنهادی YouTube و Bing و ترکیبی از اونا رو هم ارائه میده.

۷- SEOChat Suggestion Keyword Finder

این وسیله کلمات کلیدی ترکیبی پیشنهادی از موتورهای جستجوی جور واجور مثل Google و Bing رو ارائه میده.

کلمات کلیدی پیشنهادی به وسیله SeoChat خیلی زیاده و در بیشتر مواقع این کلمات کلیدی تضمین شده به وسیله لیست پشنهادی موتور جستجوی گوگله.

۸- Link Sleuth

به شکل فنی این وسیله ارائه کننده کلمات کلیدی نیست. Link Sleuth در واقع یه سایت Crawlerه که اطلاعات رو از صفحات، توضیحات و برچسب وب سایتای جور واجور جمع آوری می کنه.

کلمات کلیدی که به وسیله این وسیله ارائه می شه دقیقا همون چیزیه که در صفحات وب سایتای جور واجور بکار رفته.

۹- Screaming Frog SEO Spider

این وسیله دارای قابلیتای زیادیه و به شکل حرفه ای به وسیله یه شرکت در U.K اجرا شده.

ولی نسخه رایگان اون محدودیت داره و بیشتر از ۵۰۰ نشانی رو Crawl نمی کنه. ولی همین تعداد واسه خیلی از کاربران خوبه و می تونن به وسیله اون به خیلی از کلمات کلیدی دسترسی داشته باشن.

۱۰- WordStream’s Free Keyword Tool

این وسیله دارای یه پایگاه داده بوده که بیشتر از ۱۰ میلیارد کلید واژه رو جمع آوردی کرده. این وسیله کلمات کلیدی پیشنهادی بهمراه چندین کلمه در رابطه رو در اختیار جستجو کنندگان قرار میده.

در نسخه رایگان وسیله WordStream’s Free Keyword 30 کلید واژه به شما پیشنهاد می شه.

۱۱- rellian Keyword Discovery

این وسیله دارای یه پایگاه داده بوده که بیشتر از چند میلیارد کلید واژه بهمراه تعداد دفعاتی که جستجو شدن رو شامل می شه.

این وسیله هم اینکه دارای این قابلیته که تعداد دفعاتی که این کلمات کلیدی در هر ماه جستجو شدن رو در اختیار شما بذاره.

منبع : modireseo.com – seokar.com