۵ باید و نباید در لینک بیلدینگ – یک لینک بیلدر افسانه ای شوید!

لینک در معجزه نمی کنه. تنها ابزاری واسه برگشت صفحات خارجی مهم، یه ویدیو یا محتوا باحال و کارآمده که در رتبه بندی بیشتر مهمه.
براساس تجربیاتی که درطول سالای متمادی و در فست سئو به دست آوردیم آموختیم یه هنره؛ یه هنر یا محصول خلاقیت هنرمندی که با قلم فکر و ذوق خود محتوایی باب میل گوگل و کاربر تولید می کنه. با این حال اون قدر لینکای الکی و حتی داغون کننده به چشم دیده ایم که به نظر می رسه بسیاری به خاطر همین لینک بیلدینگ خود رو به شرکتای سئو می سپارند!

خلاقیت

اما نگران نباشین. شمام می تونین یه لینک بیلدر یا سازنده لینک افسانه ای باشین و صاحب روش شید؛ به شرطی که با بایدا و نبایدای زیر در آشنا شید.

بایدا و نبایدای لینک بیلدینگ

دقیق شدن و فوکوس کردن بر لینکای طبیعی از محتواای مهم
لینک یه منبع قوی واسه به رخ کشیدن محتواای پرطرفداره تا با این روش ارزشمندتر شن. محتوا بی ارزشی که مربوط به مدتا قبله احتیاجی به عقب گرد نداره؛ تمرکز اصلی رو باید روی محتوا تازه تر و به روز گذاشت.
خرید لینک اما با دقت بسیار
این که به سایتای معروف پول بدین لینک سایت شما رو میان محتوا خود بذارن از زمانای قدیم عادی بوده. اما این روش همیشه پیشنهاد نمی شه. خرید لینک یا بک لینک از سایتای دیگه راه حل دومه؛ راه اول تکیه بر محتواییه که خودتون به صورت اختصاصی تولید کردین.

بک لینک

لینک بیلدینگ در رابطه و شامل کلمات کلیدی
به صورت دستی شاید از دید گوگل خیلی پراهمیت نباشه؛ اما معنیش این نیس که ساخت لینک یا لینک دادن به صفحات خارجی رو بی اهمیت انگارید. در به کلمه ای که به عنوان متن لینک درج می شه دقت کنین. چه بهتر که از کلمات کلیدی هدف استفاده کنین.
لینک بیلدینگ؛ ابزاری لازمه وبلاگ یا مقالات
لینک دادن فقط به صفحه اصلی سایت، اجناس یه فروشگاه اینترنتی یا محتوایی که جزء صفحات اصلی شما قرار می گیرن الکی س. واسه این که لینک بیلدینگ در نتیجه دهد نیازمند وبلاگ یا مقالاتی مهم هستین. این مقالات هستن که باید به مطلب دیگری لینک داده شن.
لینک بیلدینگ خودکار
بعضی وقتا لینکا به واسطه محتوا مناسب و بهینه ساخته می شن که شما هیچ دخالتی در اون نداشتین. مثلا بعضی وقتا مطلب جالبی تو یه سایت پرطرفدار قرار میگیره و نام منبع هم در اون درج می شه. در این مواقع درج منبع که نشانی سایت شما باشه به دلیل همون محتوای جذاب و کاربردیه که تولید کرده بودین.